Informacje

Informacje

44 mln zł na rozbrojenie ekologicznej bomby na Brzezince

Coraz bliżej do usunięcia odpadów niebezpiecznych z dzielnicy z Brzezinka! Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał Mysłowicom dofinansowanie na poziomie 50 procent!

O przekazaniu wsparcia finansowego poinformowali podczas konferencji prasowej w Mysłowicach minister w KPRM Michał Wójcik oraz wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Chodzi o wysypisko w dzielnicy Brzezinka, na którym jest 8 tys. niebezpiecznych odpadów, m.in., rozpuszczalników. Jak zaznaczają władze miasta, porzucone substancje zalegają w pobliżu szkół, przedszkoli, ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczego i firmy zatrudniającej setki osób. Samorządowcy z Mysłowic przekazali, że kończą się procedury związane z wyłonieniem wykonawcy prac utylizacyjnych.

- Przekazanie środków to dobra informacja nie tylko dla Mysłowic, ale dla całego regionu. Jedno z największych składowisk odpadów niebezpiecznych w Polsce, a na pewno największe jeżeli chodzi o centra miasta (...) znajduje się właśnie w Mysłowicach. To miejsce, w którym znajdują się szczególnie niebezpieczne, toksyczne odpady, zagrażające może życiu, a na pewno zdrowiu mieszkańców" - mówił minister Wójcik.

Przypominamy, że zgodę na przywóz odpadów wydały poprzednie władze miasta. Więcej informacji na ten temat w papierowym, listopadowym wydaniu „Naszych Mysłowic”.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search