Informacje

Informacje

7 czerwca w Mysłowicach stanie mammobus

W naszym mieście odbędą się kolejne bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. W 2022 r. po raz pierwszy mogą je wykonać panie, które urodziły się w 1972 r., a po raz ostatni te, które przyszły na świat w 1953 r.

Mobilna pracownia mammograficzna przyjedzie do Mysłowic we wtorek 7 czerwca i będzie stacjonowała na pl. Wolności, obok urzędu miasta, w godz. 10-17.

W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki albo mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wcześniejszej rezerwacji należy dokonać pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty i wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Medu.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search