Informacje

Informacje

Ambulans z Mysłowic przekazany Ukrainie

Wystarczyła zaledwie doba, aby ponad 200 osób zareagowało na apel prezydenta Mysłowic, który zorganizował zrzutkę na zakup używanej karetki mającej pomóc ofiarom wojny w Ukrainie. Udało się uzbierać ponad 30 tys. zł. W nocy z 7 na 8 marca na granicy polsko-ukraińskiej ambulans został przekazany przedstawicielom samorządu miasteczka Tłumacz.

9-tysięczne miasteczko Tłumacz leży w obwodzie iwanofrankiwskim na zachodzie Ukrainy. W naszym mieście od lat mieszka  Halina Koval, siostra mera Tłumacza Igora Petruka, który w rozmowie z prezydentem Wójtowiczem potwierdził, że ambulans jest jedną z najpilniejszych potrzeb. Mieszkańcy potrzebują tam wszystkiego, co jest potrzebne do normalnego funkcjonowania, a w szczególności brakuje środków opatrunkowych, lekarstw i oczywiście sprzętu w postaci samochodu do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Pojazd za dwie trzecie ceny przekazała na zrzutkę i przygotowała do podróży firma Na Ratunek 24. Ambulans został dodatkowo wyposażony w najpotrzebniejsze środki medyczne, których lista została uzgodniona z burmistrzem Tłumacza. Znalazły się tam m.in. środki do dezynfekcji, przeciwbólowe i opatrunkowe, a także koce, śpiwory czy agregat prądotwórczy. Dary przekazali mieszkańcy Mysłowic, przedsiębiorcy i lokalne stowarzyszenia. Karetka wyruszyła na przejście graniczne w Medyce w poniedziałek 7 marca, skąd w nocy odebrał ją burmistrz Petruk.

Tymczasem internetowa zbiórka wciąż trwa!

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na zakup drugiego pojazdu medycznego do innego ukraińskiego miasta. Włączyli się w nią m.in. mysłowiccy przedsiębiorcy.

Źródło: itvm.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search