Informacje

Informacje

BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Previous Next

Uczniowie klas: 1a, 2a, 3b i 3e Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach w dniach 12-13.01.2022 r. uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach. Dzielnicowy asp. sztab. Grzegorz Zaremba oraz rzecznik prasowy sierż. sztab. Łukasz Paździora, w trosce o bezpieczeństwo uczniów klas młodszych, przeprowadzili prelekcję przypominającą zasady właściwego wypoczynku zimowego.

Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych oraz zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ruchliwych ulic.

Przypomnieli zasady zachowania pieszych w ruchu ulicznym i postępowania podczas nieobecności dorosłych w domu, a także przestrzegali przed kontaktami
z nieznajomymi w Internecie.

Zwrócili szczególną uwagę na zasady bezpiecznej podróży różnymi środkami lokomocji, a także sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Goście omówili zasady bezpiecznego uprawiania różnych sportów zimowych.  Szczególną uwagę poświęcili miłośnikom narciarstwa, w związku z ogólnopolską akcją "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU", analizując DEKALOG NARCIARZA i promując tym samym odpowiedzialną postawę przy korzystaniu ze stoków górskich.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Miały też okazję zadawać własne pytania, opowiadać o swoich doświadczeniach, kolorować tematyczne obrazki. 

Dziękujemy Policjantom za cenne wskazówki i rady. Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie upłynęły bezpiecznie, radośnie i zdrowo.

Nauczycielki:
K. Wziątek, M. Wajer, A. Żywot- Piskorz, J. Ordon, S. Kępa, I. Klimczok, B. Mizgała

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search