Informacje

Informacje

Bezpieczne ferie z policją i strażą pożarną

Mysłowiccy policjanci wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili prelekcję oraz pokaz ratownictwa lodowego w Parku Słupna. Dzieci, ale i dorośli utrwalili zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, czy przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi rozdali też dzieciom odblaski i inne gadżety.

Mysłowiccy policjanci wraz ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach odwiedzili  Park Słupna, gdzie przeprowadzili prelekcję związaną z rozpoczynającymi się na Śląsku feriami zimowymi. Mundurowi poruszyli tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, na stoku oraz na drodze. Policjanci mówili też, o czym należy pamiętać w drodze do i ze szkoły, w kontakcie z nieznajomymi czy serfując w sieci. Strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego, który z uwagi na panujące warunki musiał odbyć się na sztucznym lodowisku, a nie na zamarzniętej tafli na kąpielisku. Na koniec na dzieci czekały odblaski oraz inne gadżety, a także sprzęt strażacki, który można było obejrzeć z bliska.

Jak spędzić bezpiecznie ferie? Porady dla dzieci i rodziców:

  1. Przestrzegaj dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.
  2. Zwróć uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy do mieszkania, którymi dysponuje dziecko.
  3. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby bawiło się tylko na nadzorowanych lodowiskach  i ślizgawkach. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne!
  4. Przypomnij dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone dla samochodów, a nie do zabaw, czy ślizgania się.
  5. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.
  6. Gdy Twoje dziecko wybiera się na dyskotekę, przypomnij mu, aby:

- wybierało znane sobie lokale lub te sprawdzone przez zaufanych kolegów, znajomych,
- nigdy nie wychodziło z domu bez przekazania informacji o miejscu pobytu, porze powrotu do domu, osób z którymi przebywa itp.,
- było ostrożne w zawieraniu nowych znajomości z przypadkowo napotkanymi osobami, odchodząc od stolika, przy którym siedziało, nie pozostawiało bez nadzoru napojów, które spożywało.

  1. Jeżeli dziecko wyjeżdża na zimowisko, sprawdź czy organizator ma zezwolenie na prowadzenie zorganizowanego wypoczynku w oferowanym miejscu i czy zapewnia dzieciom opiekę medyczną.
  2. Przypomnij dziecku o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mają obowiązek używania kasku ochronnego konstrukcyjnie przeznaczonego do jazdy na nartach czy snowboardzie.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search