Informacje

Informacje

Budynek przy Robotniczej pięknieje w oczach

Trwa termomodernizacja budynku przy ul. Robotniczej 7-11-15. Spod rusztowań zaczyna się wyłaniać nowa elewacja. Prace potrwają tu do końca listopada.

Umowę na termomodernizację budynku przy ul. Robotniczej 7-11-15 Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach podpisał w kwietniu z konsorcjum firm Elbud Bytom sp. z o.o. z Bytomia oraz Z.R.D. Orfin sp. z o.o. z Radzionkowa. Wykonawcy do końca listopada m.in. ocieplą tu ściany, wymienią stolarkę okienną i drzwiową oraz wyremontują klatki schodowe. Wszystko to będzie kosztowało 1,7 mln zł. Podobnie jak w przypadku Robotniczej 3, także i tutaj projekt elewacji wybrali spośród czterech propozycji sami mysłowiczanie podczas głosowania na facebookowym fanpage’u MZGK.

Przypomnijmy, że w trakcie termomodernizacji są również budynki przy ul. Oświęcimskiej 66 (koszt: 760 tys. zł, termin zakończenia: sierpień 2022 r.), Strażackiej 2 (koszt: ponad 1,5 mln zł, termin zakończenia: październik 2022 r.), Robotniczej 3 (koszt: niespełna 2 mln zł, termin zakończenia: listopad 2022 r.) oraz Robotniczej 21 (koszt: prawie 2,7 mln zł, termin zakończenia: grudzień 2022 r.).

Jak zapowiada MZGK, następne w kolejce do termomodernizacji są obiekty przy ul. Robotniczej 17-19 (przetarg już się odbył, ale został unieważniony ze względu na zbyt wysokie koszty zaproponowane przez wykonawców), Kościelnej 5 i Powstańców 21a. Ponadto kontynuowane będzie uciepłownienie miejskich kamienic.

Fundusze na termomodernizację budynków przy Robotniczej 3, 7-11-15, 17-19 i 21 pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Źródło: itvm.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search