Informacje

Informacje

Chorowałeś na COVID-19? Przyjedź na rehabilitację do Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój! Bez kosztów i zbędnych formalności: dziś skierowanie, jutro przyjęcie.

Previous Next

Od dwóch lat świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Wielu z nas chorobę COVID-19 ma już za sobą. Często pozostawia ona w organizmie mniejsze bądź większe ślady.

Powrót do pełnej formy umożliwia rehabilitacja w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój.

Dla osób, które przeszły koronawirusa Uzdrowisko organizuje turnusy trwające od dwóch do sześciu tygodni. Programy rehabilitacyjne są zindywidualizowane i dostosowane do stanu zdrowia pacjentów. Zabiegi i ćwiczenia ukierunkowane są na remisję choroby, poprawę wydolności wysiłkowej, krążeniowej i oddechowej, siły mięśniowej, ogólnej sprawności fizycznej oraz wsparcie zdrowia psychicznego.

Na program składa się:

  • wstępne, cotygodniowe, kontrolne oraz końcowe badanie lekarskie przez lekarza specjalistę chorób płuc
  • badania diagnostyczne: spirometria, test wydolnościowy
  • średnio pięć zabiegów dziennie z zakresu: kinezyterapii (gimnastyka oddechowa, ogólnousprawniająca, ćwiczenia w basenie), inhalacji, hydroterapii, fizykoterapii i balneoterapii. Poszczególne zabiegi są planowane indywidualnie według zaleceń lekarza.

Jak dostać się na turnus rehabilitacyjny w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój?

Świadczenia rehabilitacji COVID-19 realizowane są na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Wymagane jest potwierdzenie przebycia choroby wypisem z leczenia szpitalnego lub dodatnim wynikiem testu PCR. Rehabilitacja musi się rozpocząć w terminie do 12 miesięcy od zakończenia leczenia na koronawirusa.

400 tys. zł przekazał samorząd województwa śląskiego na zakup sprzętu, który poszerzył bazę do leczenia kuracjuszy i pacjentów przechodzących rehabilitację pocovidową w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego
Goczałkowickie sanatorium, z tradycjami sięgającymi końca XIX wieku, słynie z doskonałej renomy. Poszerzenie potencjału rehabilitacyjnego dodatkowo wpłynie na jakość usług medycznych świadczonych na rzecz pacjentów.

Zapytaj o szczegóły:
Dział Obsługi Medycznej
Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój
tel. 32/ 449 20 31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search