Informacje

Informacje

Czyste Miasto po raz trzeci

Już trzeci rok z rzędu Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice organizuje akcję sprzątania miasta, która kończy się piknikiem rodzinnym z najbardziej aktywnymi ekomieszkańcami. Podobnie było i w tym roku. Uczestnicy finału spotkali się na Górce Słupeckiej.

- Dziękuję organizatorom, a przede wszystkim mieszkańcom za włączenie się w sprzątanie naszego małego świata. Najlepiej spisały się dzieciaki z Domu Dziecka im. Ojca Pio za co pragnę im serdecznie podziękować - podsumował prezydent miasta Dariusz Wójtowicz.

W finałową akcję zaangażowali się  przedstawiciele Fundacji Bajtel, lokalni samorządowcy Piotr Styczeń i Agnieszka Harmata, radny z Sosnowca Łukasz Litewka, posłanka  Ewa Kolodziej, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska oraz  kierownictwo magistratu: sekretarz Marta Jabłczyńska, prezydent Dariusz Wójtowicz oraz jego zastępcy  Wojciech Chmiel i Mateusz Targoś.

Zarząd spółki ZOMM dla najbardziej aktywnych ekopatroli przygotował ciepłe posiłki, napoje i nagrody. Mysłowicki Ośrodek Kultury zadbał o oprawę wydarzenia, a członkowie Fundacji Bajtel częstowali najmłodszych popcornem i watą cukrową.

- Dziękujemy za wielkie zaangażowanie mieszkańców w sprzątanie miasta. Współpraca z Wami to wielka przyjemność - podsumował wydarzenie prezes ZOMM Marcin Podsiadło.

Prawdziwymi bohaterami akcji „MYSŁOWICE - CZYSTE MIASTO” są pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta, którzy codziennie z naszych ulic, parków i lasów przywożą na wysypisko dziesiątki ton śmieci.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search