Informacje

Informacje

Dla starszych, młodszych i najmłodszych

Budowa „Dzielnicowego centrum rekreacji pokoleniowej” ruszyła latem ubiegłego roku i została podzielona na trzy etapy w ramach czwartej, piątej i szóstej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś na terenie ogrodu I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza mieszkańcy mają nowe miejsce do aktywności i wypoczynku. To pomysł Rady Dzielnicy Mysłowice Centrum.

- Chcieliśmy otworzyć centrum pokoleniowej rekreacji, z myślą o ludziach starszych, młodszych i dla dzieci. Nie było dotychczas u nas takiego miejsca spotkań - mówi Katarzyna Halerz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Mysłowice Centrum.

Projekt początkowo miał problemy ze znalezieniem wykonawcy za wnioskowaną kwotę. Na szczęście inwestycję udało się doprowadzić do końca. W pierwszym etapie, latem ubiegłego roku, w ogrodzie I LO stanęło oświetlenie i pierwsze urządzenia do plenerowych ćwiczeń. Jesienią teren został utwardzony i powstały alejki z kostki brukowej. W tym roku centrum rekreacji uzupełniły kolejne elementy siłowni, stoły do gier i mała architektura. Całość kosztowała ok. 450 tys. zł. Są tu ławeczki i kosze na śmieci, a cały teren jest ogrodzony i, co bardzo ważne, monitorowany. W okolicach I Liceum Ogólnokształcącego powstał piękny, zielony zakątek. Miasto planuje nasadzenie kolejnych roślin. Przed nami jest siódma edycja Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcy centrum integracji pokoleniowej zapowiadają, że będą wnioskować o jego dalszą rozbudowę.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search