Informacje

Informacje

Długa i szeroka // Dziećkowice od lat czekały na tę inwestycję

Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych i wojewoda Jarosław Wieczorek osobiście się zaangażowali, aby nasze miasto dostało pieniądze na remont ul. Długiej.

To jest jedna z najbardziej wyczekiwanych i pożądanych inwestycji przez mieszkańców dzielnicy Dziećkowice. Ulica Długa od lat prosiła się o remont, ale w poprzednich kadencjach nie było na to pieniędzy albo woli samorządowców. Sytuacja zmieniła się dopiero teraz, kiedy przed Mysłowicami otworzyła się możliwość pozyskiwania rządowych środków na niespotykaną wcześniej skalę. Od początku tej kadencji nasze miasto pozyskało ponad 230 mln zł zewnętrznego wsparcia. W tej kwocie jest także 10,8 mln zł na remont ulicy Długiej. Modernizacja obejmie półtorakilometrowy odcinek od ul. Szpaków do ul. Zachęty. Po remoncie jezdnia będzie miała sześć metrów szerokości, a chodnik 2,5 m. Przewidziano także pobocze.

W ramach remontu przebudowane zostaną skrzyżowania oraz zjazdy publiczne i indywidualne. Wzdłuż drogi powstanie kanalizacja deszczowa oraz sieci telekomunikacyjne i energetyczne. Prace mają zacząć się w sierpniu tego roku i potrwają niecałe dwa lata.

Remontowi nie towarzyszy budowa ścieżek rowerowych, co nie znaczy, że one nie powstaną.

Przypomnijmy, że finiszuje realizacja projektu „Bike&Ride”. Inwestycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza obejmuje remont przejścia podziemnego pod dworcem PKP i zbudowanie wiat przystankowych na ul. Oświęcimskiej wraz z parkingami rowerowymi. Drugi element to budowa sieci dróg rowerowych o łącznej długości 7 km, która obejmie, m.in. Park Zamkowy i Promenadę. Wkrótce w Mysłowicach powstanie deptak spacerowo-rolkowo-rowerowy, łączący stare miasto z nowymi dzielnicami, w tym Brzęczkowicami.

Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, urzędnicy i inspektorzy odpowiedzialni za odbiory dróg, w tym roku chcą się skupić na sfinalizowaniu rowerowych inwestycji związanych z projektem „Bike&Ride”. Realizacji kolejnych projektów z tej serii możemy się spodziewać od przyszłego roku. Miasto planuje połączenie ścieżkami rowerowymi śródmieścia z dzielnicami Kosztowy, Wesoła i Dziećkowice.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search