Informacje

Informacje

Fundusz dla ptaków

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – Tomasz Bednarek odwiedził, otwartą właśnie na terenie zrewitalizowanej Promenady w Mysłowicach, Ptasią Wioskę. Projekt Ptasiej Wioski zrealizowany przez Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice został dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach kwotą ponad 31,5 tys. zł.

Podczas spotkania prezes wspólnie z grupą dzieciaków i prezydentem miasta – Dariuszem Wójtowiczem oraz jego zastępcą powiesiliśmy karmniki dla ptaków i zwiedziliśmy Wioskę, na terenie której znajdują się m.in. tablice informacyjne, ruchome elementy edukacyjne i ścieżka sensoryczna.

- Dzieci z rodzicami mogą zobaczyć, jakie zwierzęta, ptaki mieszkają tutaj na Promenadzie. Można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć, zobaczyć, jakie są budki lęgowe, również są tutaj elementy animacyjne dla dzieciaków – mówi Marcin Podsiadło, prezes ZOMM-u.

Ścieżka edukacyjna ma za zadanie kształtować świadomość ekologiczną od najmłodszych lat.

– Im więcej świadomości ekologicznej dzieci nabiorą za młodu, to będą lepiej dbały o środowisko. Bo ta świadomość powoduje, że działamy już potem w dorosłym życiu rozsądniej –tłumaczy Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ptasia Wioska, to idealne miejsce do organizowania różnych ekologicznych akcji. Pierwsza z nich już się tu odbyła.

– Dzieci z przedszkoli, szkoły, klasy 1-3, będą mogły prowadzić zajęcia w terenie, nauczyciele są przygotowani do tego typu działań. Zakład Oczyszczania Miasta, który jest prekursorem tego działania, również jest gotowy do tego, żeby nieść pomoc, jeżeli chodzi o sprawy związane z edukacją ekologiczną –podkreśla prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Oficjalne otwarcie „Ptasiej wioski” było też okazją, by pochwalić się dwiema nowymi śmieciarkami, które już od kilku miesięcy służą ZOMM-owi. Są zasilane sprężonym gazem ziemnym. Zostały zakupione dzięki pożyczce z WFOŚIGW w Katowicach w wysokości 1,5 mln zł - to 90% kosztów obu pojazdów.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search