Informacje

Informacje

Jednośladem bezpieczniej do celu

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Mysłowice prowadzili 12 sierpnia profilaktyczne działania pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Kontrolowali rowerzystów oraz motocyklistów i przypominali, że należą oni do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na bezpieczeństwo kierowców jednośladów znaczący wpływ ma ich zachowanie na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dlatego stróże prawa apelowali o zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy. Rowerzystom policjanci przypominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru i korzystaniu z drogi dla rowerów lub pasa ruchu. Stróże prawa rozdawali też elementy odblaskowe dla poprawy widoczności na drodze.

Rosnąca od kilku lat liczba jednośladów na polskich drogach wpływa również na wzrost liczby wypadków drogowych z udziałem użytkowników tych pojazdów. Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search