Informacje

Informacje

Jest coraz bezpieczniej

Ile przestępstw kryminalnych miało miejsce w ubiegłym roku na terenie miasta? Ile interwencji podjęli mundurowi i ilu pijanych kierowców zatrzymali? Komenda Miejska Policji w Mysłowicach jest już po rocznej naradzie podsumowującej jej pracę.

W 2020 r. mundurowi wszczęli o ponad 300 postępowań w sprawach kryminalnych mniej niż rok temu. Mniej było także przestępstw kryminalnych w 7 wybranych kategoriach, czyli m.in. bójek i pobić, kradzieży, włamań czy rozbojów.

- Cieszyć może też wzrost wykrywalności w tym zakresie, który wynosi ponad 75% - mówi st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Wzrosła za to liczba interwencji podjętych przez prewencję. Wpływ na to miały z pewnością nowe obowiązki nałożone na policjantów w związku z panującą sytuacją epidemiczną.

- Jeżeli chodzi o służbę prewencyjną, policjanci przeprowadzili blisko 10 tys. interwencji. Jest to o ponad 1,5 tys. interwencji więcej niż w roku ubiegłym - wylicza st. sierż. Sokołowski.

W ubiegłym roku stróże prawa wdrożyli 275 procedur „Niebieskiej karty”. Jest to mniej o prawie 100 niż w roku 2019. 140 osób zostało doprowadzonych do wytrzeźwienia. To również mniej niż rok temu. O 4 spadła liczba wypadków drogowych, ale 1 osoba więcej straciła w nich życie: w 2020 r. były to w sumie 3 osoby. Na mysłowickich drogach było też niespełna 200 kolizji mniej niż w 2019 r.

- Może to mieć związek, wiadomo, z wprowadzonymi ograniczeniami, zamknięciami różnych przedsiębiorstw, branż, gdzie ten ruch na drogach był mniejszy. Mniejsza była też liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku zatrzymaliśmy 131 kierowców pod wpływem alkoholu. W porównaniu do roku 2019 jest to prawie 130 mniej - informuje st. sierż. Damian Sokołowski.

Narada roczna to okazja do podsumowania 12 ostatnich miesięcy, ale także odpowiedni moment, by nakreślić cele do osiągnięcia w bieżącym roku. Dla mysłowickiej komendy będzie to, m.in. poprawa wykrywalności przestępstw kryminalnych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search