Informacje

Informacje

Kolejna ekopracownia dla Mysłowic

Szkoła Podstawowa Nr 16 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach znalazła się wśród 55 laureatów ósmej edycji konkursu „Zielona Pracownia_Projekt” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Za swój projekt szkoła dostanie wsparcie w wysokości 9 846 zł. W sumie na wszystkie realizacje projektów szkoły otrzymają prawie 550 tys. zł.

Rywalizacja była ostra, bowiem w tym roku na konkurs nadesłano 149 projektów ekopracowni z całego województwa. Jury miało trudny orzech do zgryzienia - wybrało najciekawsze i najbardziej wartościowe propozycje.

W mysłowickiej Szkole Podstawowej nr 16 nowa pracownia biologiczna „Bliżej natury” - według projektu - ma być przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz rozwijania zainteresowań uczniów poprzez samodzielnie wykonywane obserwacje i doświadczenia. Jednym słowem uczniowie sprawdzą w praktyce to, o czym do tej pory mogli tylko czytać w książkach lub oglądać w internecie. Dzięki temu ich wiedza będzie bogatsza.

- Będzie więc stanowić uzupełnienie wiedzy książkowej oraz wskazywać na praktyczne zastosowanie nauki. Korzystanie z pomocy naukowych przez uczniów ułatwi im przyswajanie nawet trudniejszych zagadnień biologii - wyjaśnia Joanna Żarłok, nauczyciel biologii i przyrody.

Nowa ekopracownia według pomysłodawców będzie także doskonałym miejscem, bazą na rozwijanie pasji przez uczniów wykazujący zainteresowanie naukami przyrodniczymi. Jest to bardzo istotne w przypadku, kiedy chcą kontynuować naukę w klasach o profilu biologiczno-chemicznym w szkole średniej. Jednym słowem Teraz swoje wnioski o dofinansowanie wykonania ekopracowni mogą składać organy prowadzące, czyli gminy, w ramach powiązanego konkursu „Zielona Pracownia’2022” mają na to czas do 15 kwietnia 2022 r.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search