Informacje

Informacje

Kolejny pijany użytkownik hulajnogi w Mysłowicach

Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród mieszkańców Mysłowic. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łącza przyjemność jazdy z alkoholem. Kolejny pijany mysłowiczanin trafił ręce mysłowickiej drogówki. 42-latek miał w organizmie 2,2 promila. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co dzień patrolowali we wtorek  ulice naszego miasta. Na ulicy Wielka Skotnica około godziny 18 ich uwagę przykuł jadący na hulajnodze elektrycznej mężczyzna. Styl jego jazdy wskazywał, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 42-latek miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art.  87.  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1.
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a.
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2.
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search