Informacje

Informacje

Kolejowa jak nowa

Prawie 40 lat czekali mieszkańcy Starych Brzęczkowic na modernizację tej dziurawej jak ser drogi. Remont udało się przeprowadzić mimo problemów finansowych miasta i utrudnień, jakie powoduje koronawirus.

Po miesiącach intensywnych prac i zmaganiach z kapryśną pogodą ul. Kolejowa jest gotowa. Choć z małym poślizgiem, jej remont udało się zakończyć przed drugim wyznaczonym terminem.

– W maju i czerwcu mieliśmy bardzo obfite opady.  W związku z tym były dość długie przestoje ze względu na pogodę. Stąd też wykonawca zwrócił się do nas z propozycją przesunięcia terminu – tłumaczy Monika Zając, naczelnik Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

Termin przesunięto z września na koniec listopada. Wykonawca zdążył. 24 listopada odbył się odbiór techniczny ul. Kolejowej. Remont objął odcinek od ul. Ziętka do Mielęckiego. Powstała nowa nawierzchnia, chodniki, pobocza, zjazdy do posesji, skrzyżowania i ledowe oświetlenie uliczne.

Gdyby nie wsparcie ze strony rządu nie udałoby się zrealizować tej inwestycji bez zaciągania kredytu. Środki z Funduszu Dróg Samorządowych zapewniły finansowanie 80 proc. remontu.

Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic
Ta inwestycja jest jedną z ważniejszych w naszym mieście, ponieważ jest to bypass do ul. gen. Jerzego Ziętka, biegnącej wzdłuż naszego największego osiedla Brzęczkowice.

Adrian Panasiuk, radny z dzielnicy Brzęczkowice
Gdy dwa lata temu zapewniałem mieszkańców Brzęczkowic, że wyremontowane zostaną dwie zdewastowane ulice Kolejowa i Korfantego, niewiele osób wierzyło w moje słowa. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że dokonaliśmy niemal niemożliwego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search