Informacje

Informacje

KOMENDANT PODZIĘKOWAŁ ZA WZOROWĄ POSTAWĘ OBYWATELSKĄ

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Koniak spotkał się  z Panią Katarzyną, która  przyczyniła się do zatrzymania oszusta i odzyskania oszczędności życia 82-letniej mysłowiczanki. Szef mysłowickich policjantów podziękował za wyjątkową czujność oraz bezinteresowną pomoc. Przyznał też, że taka postawa stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji.

1 czerwca Pani Katarzyna była świadkiem przekazania przez starszą kobietę pakunku podejrzanemu mężczyźnie. Zainteresowała się tą sytuacją, ponieważ podejrzewała, że mężczyzna może być oszustem. Nie myliła się. Po przekazaniu przez seniorkę pakunku nawiązała z nią rozmowę i potwierdziła swoje przypuszczenia. Natychmiast powiadomiła policjantów, podając przy tym bardzo dokładny rysopis oszusta oraz w jakim kierunku się oddalił. Dzięki jej błyskawicznej i nieocenionej reakcji mężczyznę udało się zatrzymać, gdy wsiadał już z odebranymi od seniorki pieniędzmi do taksówki.

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Koniak osobiście podziękował Pani Katarzynie za wzorową postawę obywatelską i przyznał, że takie zachowanie stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji. Dzięki wyjątkowej czujności i bezinteresownej pomocy Pani Katarzyny, 82-letnia mieszkanka Mysłowic odzyskała oszczędności życia, a do aresztu trafił groźny przestępca.

Taka postawa może być wzorem do naśladowania dla wszystkich osób, które są świadkami łamania prawa i niepokojących sytuacji.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search