Informacje

Informacje

Kosmiczna, zielona pracownia

Previous Next

Szkoła Podstawowa nr 2 może pochwalić się nową pracownią przyrodniczą za niespełna 50 tys. zł. Jej inauguracji towarzyszył... lot w kosmos.

„Dwójka” jako jedyna z mysłowickich szkół otrzymała w tym roku dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zrealizowanie projektu „Zielonej pracowni”.

- Dotacja wyniosła prawie 40 tys. zł, a pełny koszt urządzenia pracowni niespełna 50 tys. zł. Będą się tu odbywać zajęcia z biologii, geografii i przyrody oraz kółka zainteresowań - informuje Beata Filarska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Mysłowicach.

Autorką zwycięskiego projektu jest Katarzyna Ziółkowska, nauczycielka w SP2. Co ciekawe, wizualizacja nowej pracowni powstała z klocków lego.

- Chodziło o to, żeby zaciekawić komisję konkursową, zwrócić na siebie uwagę. Projekt stworzyłam z moimi dziećmi w czasie ferii zimowych. Podczas urządzania pracowni staraliśmy się, żeby wszystko znalazło się w tym miejscu, co w projekcie - opowiada Katarzyna Ziółkowska, nauczycielka SP2.

Adam Lewandowski, zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach
- Od kilku lat Fundusz wspiera powstawanie ekopracowni w naszym województwie. W tej edycji konkursu „Zielona Pracownia’2021” zainteresowanie ze strony szkół i samorządów naszymi konkursami było tak duże, a złożone projekty tak ciekawe, że postanowiliśmy zwiększyć kwotę dofinansowania do ponad 2,3 mln zł. Bardzo nas cieszy, że dzięki wsparciu Funduszu powstają dobrze wyposażone pracownie, gdzie uczniowie szkół podstawowych i średnich nie tylko poznają świat, ale także dowiadują się jak go chronić dla kolejnych pokoleń.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search