Informacje

Informacje

Milion od premiera

Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz podpisał z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem umowę na przekazanie miastu ponad 1 mln zł dotacji na remont ciągu ulic Bytomska-Starokościelna-Szymanowskiego-Powstańców.

Przypomnijmy, że remont torowiska między ul. Bytomską a Powstańców ruszył w sierpniu. Za tę część inwestycji odpowiadają Tramwaje Śląskie S.A. Przebudowany zostanie blisko 1,5-kilometrowy odcinek linii tramwajowej, biegnącej od ul. Bytomskiej przez Starokościelną, Szymanowskiego i Powstańców, pętla przy dworcu PKP i torowisko od pętli w stronę Sosnowca aż do mostu nad Przemszą. Co ważne, linia jednotorowa zamieni się w dwutorową, która umożliwi częstszy i płynniejszy ruch tramwajowy. Same szyny będą wbudowane w jezdnię, tak aby nie kolidować z ruchem samochodowym.

Przy okazji remontu doczekają się także nawierzchnie jezdni na wymienionych ulicach. Ponadto na skrzyżowaniu ul. Towarowej, Starokościelnej, Krakowskiej i Szymanowskiego powstanie rondo, na które mieszkańcy Mysłowic liczą od wielu lat.

Prace mają zakończyć się jesienią przyszłego roku. Cała inwestycja będzie kosztowała prawie 55 mln zł. Niespełna 23 mln zł pochłonie część drogowa i kanalizacyjna finansowana przez Mysłowice i to właśnie na nią miasto otrzymało dofinansowanie.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search