Informacje

Informacje

Miodowe Mysłowice

Miasto Mysłowice oraz Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach we współpracy z firmą Śląskie Miody realizuje projekt pod nazwą Miodowe Mysłowice, w ramach którego powstaną dwie pasieki edukacyjne - na Górce Słupeckiej oraz na Promenadzie. Oficjalne otwarcie miodowego projektu odbędzie się podczas obchodów Światowego Dnia Pszczoły 20 maja br. na Promenadzie o godzinie 10:00.

- Utworzenie pasiek dla pszczół jest kolejnym elementem naszych działań ekologicznych i edukacyjnych. Jestem bardzo zadowolony, że to co wspólnie z mysłowiczanami robimy, bardzo nas integruje. Jak widać Mysłowice obrały bardzo dobry ekologiczny kurs. Byle tak dalej! - podkreśla Dariusz Wójtowicz, prezydent miasta Mysłowice.

Inicjatywa ma na celu podarować pszczołom nowe miejsca do życia w mieście Mysłowice oraz podnieść świadomość mieszkańców na temat znaczenia owadów zapylających dla życia człowieka i środowiska. Ponadto dzięki zajęciom edukacyjnym dla najmłodszych działanie umożliwi pokazanie i przybliżenie dzieciakom ciekawego świata pszczół.

- Inspiruje nas przypatrywanie się życiu tych jakże niezwykłych, a jednocześnie niedocenionych owadów. W świecie pełnym chemii, my stawiamy na jakość, jaką daje po prostu natura i tym chcemy się z wami dzielić każdego dnia - mówi Krzysztof Poppe, przedstawiciel Śląskich Miodów.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search