Informacje

Informacje

Na hulajnodze z promilem alkoholu

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali  do kontroli mężczyznę, który poruszał się na hulajnodze elektrycznej po ścieżce rowerowej przy ul. Armii Krajowej. Mundurowi zbadali trzeźwość 32-latka, jak się okazało kierował on hulajnogą mając ponad 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Spotkanie z drogówką mogło skończyć się dla 32-latka mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, jednak ten odmówił jego przyjęcia. O losie mieszkańca Mysłowic zadecyduje teraz sąd. 
 

Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art.  87  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search