Informacje

Informacje

Nie truj! Weź dotację! Wymień piec!

Przypominamy o możliwości uzyskania dotacji na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynku z rządowego programu "Czyste powietrze".

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych/wydzielonych lokali mieszkalnych. Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora dotacji http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/, który pomoże wnioskodawcom wyliczyć dotację na planowane przedsięwzięcie w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do dofinansowania.

Beneficjenci, których roczny dochód stanowiący  podstawę obliczenia podatku nie przekracza 100 000 zł są uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania, natomiast w przypadku beneficjentów o dochodach nieprzekraczających 1 400 zł miesięcznie na osobą (gospodarstwa wieloosobowe) lub 1 960 zł (gospodarstwa jednoosobowe) mogą skorzystać z podwyższonego poziomu dofinansowania. W tym drugim przypadku konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach, które wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach.

Szczegóły o programie dostępne są na: https://portal.wfosigw.katowice.pl/strona-glowna-programu

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search