Informacje

Informacje

Nowe życie perły Mysłowic

O przebudowie Parku Zamkowego mówiło się od lat. Pora przejść od słów do czynów. 25 lutego w Urzędzie Miasta została podpisana umowa na rewitalizację Parku Zamkowego. Na początku marca zostanie przekazany plac budowy i ruszą długo wyczekiwane prace.

Prace wykona konsorcjum trzech firm: Gama, ECC PAX oraz Eko Projekt. W ramach inwestycji powstaną nowe alejki i ścieżki rowerowe. Nie zabraknie też wielu atrakcji, jak: skatepark, plac zabaw, miasteczko sensoryczne oraz psi wybieg. Zostaną także wybudowane boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Powstanie sieć wodociągowa. Planowane jest również stworzenie w Parku Zamkowym strefy gastronomicznej. Zieleń będzie uporządkowana i na nowo zagospodarowana. Całość inwestycji zwieńczy budowa nowego oświetlenia co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Wielu mieszkańców zadawało sobie pytanie: co z muszlą koncertową, która jest niewątpliwie symbolem tego miejsca? Początkowo, w pierwszych planach, miała być wyburzona. Jednak na wniosek mieszkańców prezydent Dariusz Wójtowicz zdecydował o jej remoncie.

- Muszla koncertowa zostanie odnowiona, ale w późniejszym terminie. W pierwszej kolejności urząd miasta planuje ogłosić przetarg na projekt jej remontu - mówi Anna Górny, rzecznik prasowy UM Mysłowice.

Rewitalizacja Parku Zamkowego ma potrwać do końca września 2021 roku.

Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic
Pragnę serdecznie podziękować premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, ministrowi Pawłowi Jabłońskiemu i wojewodzie śląskiemu Jarosławowi Wieczorkowi za przekazanie środków na rewitalizację. Podziękowania należą się również radnym, którzy okazali pomoc i wsparcie w pozyskaniu środków. Wśród nich są: Mariusz Wielkopolan, Artur Bula, Andrzej Dombek, Piotr Styczeń, Adrian Panasiuk, Agnieszka Harmata.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search