Informacje

Informacje

Nowe życie starych kąpielisk

Przed rozpoczęciem sezonu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził remonty na trzech kąpieliskach.   Słupna, Hubertus, Wesoła Fala - Mysłowice słynęły kiedyś z kąpielisk i terenów rekreacyjnych. Aż nadeszlo osiem lat chudych, kiedy władze samorządowe zapomniały o miejscach wypoczynku dla swoich mieszkańców. Na szczęście, te czasy odchodzą w przeszlość.   Zdewastowane, zamknięte i zapomniane przez miejskie władze kąpieliska przez lata straszyły wyglądem, choć powinny stanowić tętniący życiem, ważny element miejskiej infrastruktury. Aby przywrócić terenom rekreacyjnym świetność i funkcjonalność należy zainwestować w remonty miliony zlotych na oczyszczenie plaż, dowiezienie świeżego piachu, naprawę elementów drobnej architektury, pielęgnację zieleni, naprawę dróg dojazdowych itd. Tych pieniędzy w budżecie nie ma i dlatego miasto wzięło się za rewitalizację kąpielisk własnymi siłami. Tym bardziej, że lato zapowiada się wyjątkowo gorąco. Synoptycy straszą upałami. Dlatego każde miejsce do kąpieli lub wypoczynku nad wodą jest na wagę zlota. W Mysłowicach mieszkańcy będą mieli dwa miejsca do kąpieli. Będzie można zażyć ochłody na Słupnej oraz Hubertusie. Przed rozpoczęciem sezonu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził drobne remonty na trzech kąpieliska.  

Na Słupnej można się kąpać tylkow naturalnym zbiorniku.

  Betonowy, z powodu dużego zniszczenia dna i boków akwenu, nadaje się tylko do pływania na kajakach lub rowerach wodnych. Mieszkańcy będą mogli ochłodzić się także w kurtynach wodnych, a dzieci pobawić na placu zabaw. Został przygotowany nowy tor wodny, a na początku lipca zostanie otwarty punkt gastronomiczny.  

Natomiast na Hubertusie jest już nowy dzierżawca obiektu.

    Tutaj też uroczyście zostanie zainaugurowany sezon na mysłowickich kąpieliskach. Wysypano 500 ton świeżego piasku oraz utwardzono nawierzchnię i przygotowano wiele nowości dla mieszkańców. Gotowy jest już, m.in. nowy plac zabaw z mini siłownią.   - Nowy dzierżawca obiecał, że przeprowadzi szereg inwestycji, ale już dziś możemy zaprosić mieszkańców na to kąpielisko. Zrobiliśmy nowy parking, chodniki, jest plac zabaw dla dzieci sfinansowany ze środków projektu OSA, Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także szereg atrakcji wodnych, m.in. dmuchawce wodne, zjeżdżalnie - opowiada Karol Pawlik, dyrektora MOSiR w Mysłowicach. Oczywiście na obu kąpieliskach po rozpoczęciu sezonu, będą ratownicy, którzy zapewnią bezpieczeństwo.  

Natomiast na trzecim, mysłowickim kąpielisku - Wesoła Fala - nie można się niestety kąpać, lecz jedynie wypoczywać.

    O tym miejscu także nie zapomniano przed letnim sezonem, bowiem powstało nowe molo, położono sztuczną trawę wokół akwenu, a także wykorytowano obrzeża, by woda nie zalewała trawy. Pojawiły się ławki oraz drewniane siedziska na murkach, a także kurtynki wodne dla ochłody. Zadbano również o boisko do siatkówki, a przed rozpoczęciem wakacji pojawią się także stoły do tenisa stołowego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search