Informacje

Informacje

Nowy aparat RTG w „Dwójce”

Dzięki pozyskaniu środków z solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu Województwa Śląskiego w zakresie ochrony zdrowia  do naszego szpitala trafił nowoczesny aparat do RTG o wartości 602.000zł.

Nowy aparat RTG wykonuje zdjęcia w technologii cyfrowej, zapewnia wysoką jakość badań przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa pacjenta.

Jak stwierdził doktor Daniel Goliński – kierownik pracowni Diagnostyki Obrazowej – to urządzenie to doskonała wartość diagnostyczna, dzięki uzyskiwanemu perfekcyjnemu obrazowi RTG. Zdjęcie w bardzo szczegółowy sposób obrazuje tkankę kostną oraz z niezwykłą precyzją można oceniać również tkankę miękką.

Zakup nowego sprzętu w znacznej mierze podniesie jakość badań diagnostycznych wykonywanych dla pacjentów szpitala.

W Szpitalu wykonywane są wszystkie badania RTG, najbardziej typowe to badanie: głowy, klatki piersiowej, przeglądowe jamy brzusznej, kręgosłupa w różnych odcinkach, miednicy, kończyn górnych i dolnych. Popularne prześwietlenie jest cały czas jedną z podstawowych technik diagnostycznych w medycynie. Badanie RTG klatki piersiowej pozwala wykryć takie choroby jak zapalenie płuc czy nowotwory płuc, a obecnie dodatkowo, zgodnie z potrzebą diagnostyka przypadków COVID-19. To pierwsze badane, na jakie kieruje nas lekarz w przypadku problemów z układem oddechowym.

- Nowy aparat RTG zwiększa bezpieczeństwo funkcjonowania tutejszego szpitala, zarazem podnosząc jakość świadczonych usług medycznych. Ponadto warto podkreślić, dzięki nowej inwestycji będziemy mogli bezpiecznie funkcjonować, gdyż drugi aparat RTG znajdujący się w pracowni diagnostycznej jest już bardzo wysłużonym sprzętem i w każdej chwili mógł ulec awarii – mówi Dyrektor Szpitala.

Dzięki pozyskaniu przez Miasto Mysłowice pieniędzy na zakup nowego urządzenia , będziemy mogli ponownie otworzyć się na diagnostykę dla podmiotów leczniczych Naszego miasta oraz najbliższego otoczenia. Wyjdziemy naprzeciw potrzebom z przyjazną ofertą radiologiczną do placówek dotąd z nami współpracującymi.

Dużym sukcesem jest pozyskanie środków finansowych z Solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu Województwa Śląskiego w zakresie ochrony zdrowia (do walki z covid-19 – red.), które pozwoliły nam dokonać kolejnej inwestycji, która znacznie podnosi poziom świadczonych przez nasz szpital usług medycznych i stanowi wartość dodaną w odnowionej infrastrukturze szpitala.

Info Szpital Nr. 2

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search