Informacje

Informacje

Nowy zastępca prezydenta!

Prezydent miasta Dariusz Wójtowicz powołał na stanowisko swojego drugiego zastępcy  Mateusza Targosia. Jest on osobą bezpartyjną wywodzącą się ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Jego nominacja ma zapewnić  sprawną realizacji inwestycji w mieście.

W ścisłym kierownictwie magistratu swoich przedstawicieli mają już Kluby Radnych Wspólnie dla Mysłowic oraz Koalicji Obywatelskie. Obecność przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości umocni współpracę pomiędzy Radą Miasta i Urzędem Miasta.

Drugi zastępca prezydenta zarządza wydziałami: Infrastruktury Miejskiej, Edukacji oraz Zdrowia i Spraw Społecznych.

Mateusz Targoś jest samorządowcem, był radnym Rady Miasta Piekary Śląskie i doradcą wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku Zarządzanie, specjalista w zakresie zarządzania kadrami w administracji publicznej. Ekspert ds. protokolarnych i współpracy zagranicznej.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej współpracował z ministrami oraz parlamentarzystami. Prowadził zajęcia z marketingu politycznego ze studentami Uniwersytetu Śląskiego. Koordynator pracy oficerów łącznikowych podczas Szczytu ONZ COP 24. Ukończył prestiżową Szkołę Liderów Politycznych w Warszawie.

Absolwent Akademii Liderów Rzeczypospolitej prowadzonej przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych w Warszawie oraz Akademii Dyplomacji przy Uniwersytecie Śląskim pod patronatem Ambasady Francji w Polsce.

W uroczystości powołania nowego zastępcy udział wziął przewodniczący Rady Miasta Tomasz Papaj.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search