Informacje

Informacje

Policja podsumowała sylwestrowy weekend

Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta w trakcie wydłużonego weekendu sylwestrowo-noworocznego czuwali mysłowiccy policjanci. W tym czasie na drogach doszło tylko do jednej kolizji parkingowej. Stróże prawa zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu i 10 osób poszukiwanych przez różne instytucje.

Przez cały długi sylwestrowo-noworoczny weekend mysłowiccy policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. W tym okresie na drogach doszło tylko do jednej kolizji parkingowej. Stróże prawa zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 27-letni mysłowiczanin, tuż przed północą w Sylwestra jechał oplem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,35 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie została także pobrana krew do badania na obecność środków odurzających.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymany został w Nowy Rok o godzinie 7.20 na ul. Katowickiej. 21-letni mieszkaniec Sosnowca kierował bmw mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie policyjnych czynności naruszył on także nietykalność cielesną mundurowych. Jemu także pobrano krew do badań na obecność narkotyków. Jego pojazd odholowany został na koszt właściciela, a krewki sosnowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 3 lat więzienia.

W ramach swoich codziennych zadań policjanci wykonują też czynności administracyjno-porządkowe, operacyjno-rozpoznawcze i dochodzeniowo-śledcze, między innymi w celu poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości. Nie inaczej było podczas tego weekendu, kiedy zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych przez różne instytucje. Wobec siedmiu z nich wydano nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego, dwie osoby poszukiwane były w celu ustalenia miejsca pobytu, a jeden nieletni w celu umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search