Informacje

Informacje

Pomogli Jeżolowi i nie tylko

Stowarzyszenie Wspólnie dla Mysłowic zorganizowało akcję wsparcia dla swojego członka Jerzego Stępnia. Pomysł powstał po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego  zamknięcia cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada!

Decyzja premiera podjęta została nagle, w ostatniej chwili. Przedsiębiorcy, którzy sprzedają kwiaty i znicze pod cmentarzami, byli zaskoczeni. Wiadomym było, że ich towar nie sprzeda się i poniosą duże straty.

Dlatego Wspólnie dla Mysłowic postanowiło zorganizować wydarzenie na FB. Chodziło o to aby podczas tych trzech dni, kiedy cmentarze będą zamknięte, ludzie poszli i zakupili od sprzedających Ich towary. Kwiaty - piękne chryzantemy mogą stanąć w ogródkach czy na balkonach.

Mieszkańcy licznie przybyli już w sobotę i niedzielę i chętnie kupowali towar. Wiele osób zapalało lampki przed zamkniętymi bramami cmentarza. Nie tylko u Jeżola, ale i przy innych mysłowickich stoiskach zjawili się ludzie, aby kupić kwiaty i znicze. Do tego Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic zapowiedział, że odda pieniądze handlującym przed nekropoliami, za zajęcie pasa drogowego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search