Informacje

Informacje

Promenada oficjalnie otwarta!

Previous Next

Odbyło się uroczyste i oficjalne otwarcie najpiękniejszego jak dotąd w Mysłowicach zielonego miejsca - Parku Promenada. Piękna, słoneczna pogoda dopisała, co przysporzyło jeszcze większego prestiżu uroczystościom.

W wydarzeniu wzięli udział: władze  Mysłowic na czele z prezydentem Dariuszem Wójtowiczem, kierownicy instytucji kultury, prezesi i dyrektorzy miejskich jednostek, pracownicy Muzeum Miasta na czele z dyrektorem Adamem Plackowskim, pracownicy IPN, radni RM Mysłowice: Agnieszka Harmata, Piotr Styczen, Andrzej Dombek, Młodzieżowa Rada Miasta, nauczyciele i uczniowie miejscowych szkół a także mieszkańcy.

Po części oficjalnej, wszyscy w rytm Orkiestry KWK "Mysłowice-Wesoła" ruszyli na I Historyczny Spacer, który zakończył się przy odrestaurowanym źródełku. Tam wysłuchano krótkiej lekcji historii, którą przedstawił w bardzo interesujący sposób, pracownik Muzeum Miasta Mysłowice.

Na koniec każdy chętny mógł złożyć swój wpis w księdze pamiątkowej.

Zachęcamy mieszkańców Mysłowic, aby odwiedzali te nasze "zielone płuca" póki aura dopisuje. Tuż za stadionem Lechii 06, naprzeciw żródełka jest nowy, bardzo dobrze wyposażony plac zabaw, dlatego zabierajcie swoje dzieciaki i bawcie się całymi rodzinami.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search