Informacje

Informacje

Rekordowe środki na wymianę pieców w Mysłowicach

Jeszcze nigdy nasze miasto nie wydawało tylu środków na walkę ze smogiem. W dwóch ostatnich latach na wymianę pieców przekazano blisko 5 milionów złotych. Poprzedni Prezydent Edward Lasok na ten cel wydatkował około 200 tys. zł. rocznie.

Same środki miasta, to jednak nie wszystko. Mysłowiczanie mogą skorzystać z rządowego programu Czyste Powietrze. Aby to ułatwić, jako jedno z pierwszych miast w Polsce otworzyliśmy w naszym urzędzie Punkt Czystego Powietrza. W każdą środę, w Biurze Obsługi Mieszkańca pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska pomagają wypełnić odpowiedni wniosek. Z uwagi na panującą pandemię trzeba się wcześniej umówić telefonicznie na konkretny termin. 

Program Czyste Powietrze skierowany jest dla właścicieli / współwłaścicieli domów jednorodzinnych / wydzielonych lokali mieszkalnych, a dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego  i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Z podwyższonego poziomu dofinansowania mogą skorzystać osoby, których dochód nie przekracza 1 400 zł miesięcznie na osobą (gospodarstwa wieloosobowe) lub 1 960 zł (gospodarstwa jednoosobowe). Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 575 001 992

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search