Informacje

Informacje

Remont Bytomskiej coraz bliżej

3 listopada Tramwaje Śląskie S.A. ogłosiły przetarg na modernizację infrastruktury torowo-sieciowej na linii tramwajowej nr 14 w ciągu ul. Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców w Mysłowicach. Oznacza to, że długo wyczekiwany przez mieszkańców remont tych ulic zbliża się wielkimi krokami.

Przypomnijmy, że wspólny przetarg Mysłowic i Tramwajów Śląskich dotyczy nie tylko modernizacji linii tramwajowej i sieci trakcyjnej, w tym zamiany linii jednotorowej na dwutorową, ale także ciągu ulic w centrum naszego miasta wraz z przebudową skrzyżowania przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Remontu doczekają się nawierzchnie jezdni, chodniki, zjazdy, miejsca postojowe czy zatoki autobusowe. Ponadto prace obejmą przebudowę kanalizacji i wodociągów. Powstaną też nowe zieleńce i oświetlenie uliczne. Wszystko ma kosztować ok. 75 mln zł, z czego prawie 23 mln zł pochłonie część drogowa finansowana przez Mysłowice. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego materiału Bytomska wreszcie do remontu. Niebawem ruszy modernizacja linii tramwajowej.

Otwarty 3 listopada przetarg potrwa do 7 grudnia. Z jego specyfikacją możecie zapoznać się tutaj. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na wiosnę 2021 r., a zakończenie na wrzesień 2022 r.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search