Informacje

Informacje

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

W weekend w Częstochowie odbyła się inauguracja sezonu motocyklowego. Równocześnie w Mysłowicach policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Motocykl", których celem było zwrócenie uwagi na właściwe relacje pomiędzy miłośnikami jednośladów, a pozostałymi użytkownikami dróg. W czasie pełnionej służby mundurowi przypominali, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i konsekwencje zderzenia z samochodem są dla nich o wiele bardziej poważniejsze, nawet przy niewielkich prędkościach.

Policjanci sprawdzali też wymagane do jazdy uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Wszystko po to, aby rozpoczynający się sezon motocyklowy przebiegał bezpiecznie. W trakcie działań stróże prawa skontrolowali 15 motocyklistów i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny. Wszyscy kontrolowani tego dnia kierowcy posiadali wymagane uprawnienia i byli trzeźwi.

Motocyklisto! Pamiętaj, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek możesz przypłacić życiem. Dlatego nie warto ryzykować traktując drogi publiczne jak tor wyścigowy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Należy wzmóc czujność i przed wykonaniem manewru na drodze spojrzeć w lusterka nie raz, a przynajmniej dwa razy. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego musi upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowoduje zderzenia z motocyklistą, który jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego często w takich sytuacjach odnosi poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Większość motocyklistów respektuje przepisy ruchu drogowego, ale w dalszym ciągu na drogę wyjeżdżają kierowcy, których styl jazdy cechuje brawura i brak wyobraźni. Gdy dojdzie do tego chęć popisania się przed innymi, bardzo często dochodzi do nieszczęścia, bo kierujący traci panowanie nad swoim szybkim i ciężkim pojazdem. Stan nawierzchni również ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. Gdy rozpędzony motocykl wpadnie jednym kołem w wyrwę lub najedzie na rozsypany żwir czy piasek, nie trudno o tragedię.

Apelujemy do wszystkich miłośników jednośladów o rozsądek za kierownicą i przewidywanie potencjalnych zagrożeń. Brawura i nadmierna prędkość za kierownicą motocykla może skończyć się tragicznie.

Wszystkim życzymy bezpiecznych wyjazdów i tyle samo szczęśliwych powrotów.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search