Informacje

Informacje

Ruszyła akcja „Mysłowickie mikroogrody”

Potrzebnych jest 18 opiekunów donic, które stoją w Parku Zamkowym. Dwa lata temu medialnym, ogólnopolskim echem odbiła się akcja sadzenia drzew z okazji 660. urodzin Mysłowic. Miasto ma kolejny pomysł, który może stać się naszą „zieloną” wizytówką.

Tym razem chodzi o wspólne ukwiecanie parku Zamkowego. Akcja „Mysłowickie mikroogrody” adresowana jest do placówek oświatowych, ośrodków kultury, lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Miasto poszukuje wśród nich 18 opiekunów donic, które stanęły w parku Zamkowym. Aby się zgłosić, wystarczy napisać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwę podmiotu, imię i nazwisko osoby do bezpośredniego kontaktu oraz jej numer telefonu. Liczyć się będzie kolejność przesłanych zgłoszeń.

– W parku Zamkowym stanęły wielkie donice, w których wspólnie tworzyć będziemy miniogrody. W donicach jest już ziemia dowieziona przez firmę modernizującą nasz park. Po zebraniu kompletu chętnych zorganizujemy spotkanie w Urzędzie Miasta Mysłowice, gdzie Wydział Ochrony Środowiska przekaże szczegółowe informacje i pomoże w doborze odpowiednich roślin – informuje mysłowicki magistrat.

Każda donica będzie opisana i przypisana do odpowiedniego gospodarza, który weźmie na siebie opiekę nad miniogrodem przez cały sezon. Regulamin opieki zostanie przedstawiony podczas pierwszego spotkania.

– Mamy nadzieję, że akcja pomoże w podnoszeniu świadomości społecznej w zakresie kształtowania i pielęgnacji zieleni urządzonej w mieście, a stworzone aranżacje nie tylko będą zdobić park, ale także stanowić bazę pokarmową dla pszczół i innych owadów – podkreślają organizatorzy.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search