Informacje

Informacje

Szczepmy się!

Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 i 70 lat.

Są trzy możliwości zapisu na szczepienia dla Seniorów:

1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS-em, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Uwaga! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ-u 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień

Przyjęcie szczepionki przeciw covid-19 będzie możliwe w 12 miejscach w Mysłowicach.
• Szpital nr 2 ul. Bytomska 41
• Mysłowickie Centrum Zdrowia ul. Mikołowska 1
• Poradnia lekarza POZ dla dorosłych Diomed sp. z o.o., ul. Chopina 26,
• NZOZ Euromed-M sp. z o.o, ul. Świerczyny 1,
• Poradnia lekarza rodzinnego Euromed-POZ sp. z o.o, ul. Świerczyny 1,
• Przychodnia Bracka Wesoła, ul. Osmańczyka 4,
• NZOZ Salus Nova sp. z o.o, ul. 11 Listopada 1,
• NZOZ Salus Nova sp. z o.o, ul. Fików 5b,
• NZOZ Familia-Med sp. z o.o, ul. Ziętka 61c,
• Poradnia lekarza POZ dla dorosłych NZOZ Czwórka sp. z o.o., ul. Wyspiańskiego 19,
• Arkadiusz Pisula, punkt szczepień, ul. Janowska 19,
• Vita-Med Bula i Wspólnicy sp. j. Przychodnia lekarska, ul. Orła Białego 29.

List otwarty Dariusza Wójtowicza, prezydenta Mysłowic

Szanowni Państwo, za nami szczególnie trudny rok, w którym zmagaliśmy się z wirusem SARS-CoV-2 i ogólnoświatową pandemią. Musieliśmy wszyscy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości niejednokrotnie z dala od bliskich, utrzymując dystans społeczny.

Pod koniec 2020 roku pojawiła się szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. To kiedy ta normalność nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka.

W interesie całego społeczeństwa leży zatem to, aby cały proces szczepień przebiegał w Polsce jak najsprawniej.

Osoby, które ukończyły 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 już od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat - od 22 stycznia. Same szczepienia dla seniorów rozpoczęły się natomiast 25 stycznia.

Zwracam się zatem z ogromną prośbą do wszystkich instytucji działających w naszym mieście, takich jak MOPS, Rada Seniorów, Rady Osiedli, Organizacje Pozarządowe, Stowarzyszenia, Radni Rady Miasta Mysłowice oraz wszystkich ludzi dobrej woli działających w obrębie tychże organizacji o pomoc osobom starszym w rejestracji bądź dotarciu na szczepienia. Seniorów natomiast proszę o zaangażowanie w walkę z koronawirusem poprzez przystąpienie do szczepień, gdy tylko będzie to możliwe.

Co istotne, osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, osoby samotne bądź mieszkańcy, którzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień mogą, w pierwszej kolejności, skorzystać z mobilnych punktów szczepień. W przypadku gdy nie ma innej możliwości, należy zadzwonić pod specjalną gminną infolinię pod numer telefonu (32) 316 00 40. Wówczas postaramy się zabezpieczyć transport do punktu.

Warto dodać, iż aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza - gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest, jak widać, bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym osobom SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności. Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Dlatego też jeszcze raz zachęcam wszystkich państwa do szczepień.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search