Informacje

Informacje

To były piękne dni…

Previous Next

W tym roku Dniom Mysłowic sprzyjało wszystko: pogoda, nastroje mieszkańców spragnionych dobrej zabawy po pandemicznej przerwie i przede wszystkim bogata oferta artystyczna trzydniowej imprezy. Dla każdego było coś dobrego. Nic dziwnego, że do Parku Słupna ściągnęły tłumy mysłowiczan i gości z innych, śląskich miast.

Nie bez powodu Dni Mysłowic rozpoczęły się 16 czerwca, w Boże Ciało.  Tego dnia Park Słupna po raz kolejny wypełnił się  muzyką chrześcijańską. Wszystko za sprawą 13. festiwalu ekumenicznego „Bądź jak Jezus” z udziałem gwiazd muzyki CCM ( Contemporary Christian Music). Impreza miała charakter wielopokoleniowego pikniku. Na scenie nie zabrakło  takich sław, jak Martin Smith – twórca piosenek śpiewanych w kościołach na całym świecie, czy Cat Rea. Wystąpili także rodzimi artyści – zespół Fisheclectic, Siewcy Lednicy oraz laureat tegorocznego, ósmego już z kolei, konkursu Non Stop CCM – zespół Tylko Ty. Zwycięską formację tworzą młodzi i pełni wiary ludzie, którzy zostali wyłonieni spośród stypendystów oraz absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W kolejnym dniu, 17 czerwca,  scenę w Parku Słupna opanowali hip-hopowi artyści: Drybcia, Gacek & MCK & Kombajn, Dedis, Pokahontaz oraz Peja/Slums Attack. Impreza rozpoczęła się już w południe. A to za sprawą NTM Summer Vibes, gdzie na mysłowiczan czekali wystawcy z branży motoryzacyjnej. W specjalnie wygrodzonej strefie można było podziwiać samochody VIP, tuning oraz classic. Do tego można było wziąć udział w licznych pokazach, konkursach i licytacjach na chorego na mukowiscydozę Mateusza – podopiecznego Fundacji Bajtel Mysłowice Pomagają. Mysłowicki hip-hopowiec Dedis przekazał na pomoc chłopcu swoją złotą płytę za album „Wyszczekany”. Imprezę zorganizował NTM Night Team Mysłowice. Imprezie towarzyszyły także pokazy tańca hip-hopowego i breakdance’u oraz graffiti jam.

Trzeciego i ostatniego dnia  bawiliśmy się z gwiazdami polskiego rocka, których przybliżać nie trzeba: Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Big Cyc.  Oprócz atrakcji muzycznych mieliśmy też mocne akcenty sportowe i motoryzacyjne. Ekipa Hegemona w Parku Słupna  świętowała  awans do pierwszej ligi rugby, a miłośnicy dawnej motoryzacji mogli podziwiać pojazdy z czasów słusznie minionych.

Fotorelacja w czerwcowym wydaniu gazety „Nasze Mysłowice”.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search