Informacje

Informacje

W byłej filii MOK powstało przedszkole XXI wieku

To pierwszy tak nowoczesny budynek w zasobach mysłowickiej edukacji. Co ważne, po remoncie zachował piękny, zabytkowy charakter. Przedszkole nr 9 ma nowa siedzibę.

– To jest chyba najbardziej nowoczesny obiekt  oświatowy w naszym mieście. Przebudowany kompleksowo, łącznie ze stropami, klatkami schodowymi, klimatyzacją i nową kuchnią. Oprócz tego na zewnątrz mamy boisko i nowoczesny, funkcjonalny plac zabaw, między innymi dla dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami. Liczymy na to, że  tutaj powstanie też pracownia plastyczna prowadzona przez dyrektora Muzeum Miasta Mysłowice, Adama Plackowskiego – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Inwestycja to ponad 6 mln zł. Ponad 2,5 mln zł dofinansowania miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W odbiorze uczestniczyła Beata Białowąs, członek zarządu województwa śląskiego, która zachęcała do składania wniosków na dofinansowanie podobnych inwestycji.

– Jeżeli popatrzymy z zewnątrz, to została zachowana architektura tego budynku, ale w środku jest nowoczesność – mówi Beata Białowąs, członek zarządu województwa śląskiego.

Choć na zewnątrz wygląda niemalże, jak kiedyś, to w środku budynku przy ul. Janowskiej 2 zmienił się każdy detal. Wszystkie instalacje, stolarka okienna i drzwi, windy. Wyremontowano też budynek kotłowni. Zamontowano również system alarmowy i monitoring.

W budynku powstanie 5 oddziałów przedszkolnych, gdzie będzie się uczyć 121 dzieciaków oraz pracować 20 osób obsługi. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search