Informacje

Informacje

W Mysłowicach powstanie punkt szczepień!

Urząd miasta poinformował, że utworzony zostanie punkt szczepień powszechnych. Miałby on powstać w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jasińskiego. Po ustaleniach z Dyrekcją Szpitala nr. 2 wiadomo już, że szczepienia  miałyby ruszyć po 25 kwietnia!

Rząd w ramach Narodowego Programu Szczepień postanowił uruchomić powszechne punkty szczepień. W związku z tą decyzją w każdym mieście i powiecie ma powstać co najmniej jeden taki punkt, w którym będzie można zaszczepić większą ilość osób. Tym samym w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, o ile uda się zdobyć odpowiednią ilość szczepionek, będzie można zaszczepić przeciwko COVID-19 nawet 500 osób dziennie.

– Zdecydowaliśmy wspólnie ze Szpitalem nr 2 , że będzie to hala MOSiR na ulicy Jasińskiego, ze względu na dobrą lokalizację. Jest tam dobry dojazd, jest parking. W ogóle ośrodek spełnia wszystkie wytyczne ministerstwa, czyli w tym miejscu może być zarówno poczekalnia, jak i punkt badań, punkt szczepień i osoby, które już będą po szczepieniu, będą mogły swobodnie poczekać i odpocząć, i bezpiecznie wrócić do domu – mówi Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

Lokalizacja została już zgłoszona do Ministerstwa Zdrowia.

– Gdy będzie ona zaakceptowana, wtedy zajmiemy się zarówno wyposażeniem, jak i stworzeniem wspólnie ze Szpitalem nr 2 listy osób, które będą wchodzić w skład zespołów szczepiących – dodaje Anna Górny.

Miasto ma na to czas do 25 kwietnia. W Mysłowicach do 13 kwietnia zaszczepiono 13 502 osoby. Drugą dawkę szczepionki przyjęło już 3 595 osób.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search