Informacje

Informacje

Wandale! Widzimy was!

Previous Next

Park Zamkowy, Promenada i Górka Słupecka już są pod okiem kamer monitoringu.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na pierwszy etap budowy nowego systemu monitoringu, obejmującego budowę centrali w budynku Państwowej Straży Pożarnej oraz dwóch stanowisk zewnętrznych: na policji i w straży miejskiej. W ramach inwestycji zostaną zabudowane także punkty kamerowe.

Po cztery są już zamontowane w parku Zamkowym i Promenadzie, a dwa na Górce Słupeckiej.

– Centrum składa się z całego oprzyrządowania, które jest niezbędne do obsługi monitoringu. Dysponujemy ścianą wizyjną składającą się z czterech monitorów 65-calowych oraz serwerowni, która również została zlokalizowana w budynku Państwowej Straży Pożarnej. Jeżeli chodzi o kamery i sam system, to w parku Zamkowym i na Promenadzie kamery są stałopozycyjne, natomiast na Górce Słupeckiej obrotowe – wyjaśnia Sandra Jędrzejas, naczelniczka Wydziału Bezpieczeństwa i Reagowania Kryzysowego Urzędu Miasta Mysłowice.

Monitoring zawiera inteligentny system analizy, który wspomaga operatora podczas obserwacji danego obrazu.

– Podczas dobrej widoczności operator jest w stanie zauważyć wiele rzeczy sam. Natomiast po nastaniu nocy, kiedy obraz staje się szary, system pokazuje alerty, że coś w danym miejscu się dzieje – dodaje Sandra Jędrzejas.

Centrum monitoringu będzie obsługiwane przez pracowników straży miejskiej w systemie 24-godzinnym, 7 dni w tygodniu.

– Dla straży miejskiej oznacza to poprawę bezpieczeństwa i możliwość szybszych reakcji – informuje st. insp. Sebastian Stachoń ze Straży Miejskiej w Mysłowicach.

10 kamer wraz z niezbędną infrastrukturą za 535 tys. zł to dopiero początek.

Monitoring w mieście ma być sukcesywnie rozbudowywany. W tym roku obejmie także dzielnice Larysz i Kosztowy zgodnie ze środkami przekazanymi przez rady dzielnic oraz pochodzącymi z Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. W kolejnych latach rozwój systemu zostanie poprowadzony z uwzględnieniem miejsc najbardziej newralgicznych, zaproponowanych przez służby bezpieczeństwa.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search