Informacje

Informacje

Ze szkół na miejskie bilbordy

Previous Next

Już wkrótce zdjęcia mysłowickiej młodzieży trafią na miejskie bilbordy. To jeden z elementów kampanii promocyjnej urzędu miasta, który w ten sposób zachęca ósmoklasistów do kontynuowania nauki w Mysłowicach. Profesjonalna sesja zdjęciowa z udziałem uczniów szkół ponadpodstawowych odbyła się w  Kultowym Kinoteatrze Znicz.

– Zaprosiliśmy nasze szkoły ponadpodstawowe, czyli licea i CKZiU, do wspólnej kampanii. Zaangażowaliśmy w to uczniów, którzy są reprezentantami swoich szkół i kierunków – mówi Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

Uczniowie pozowali z atrybutami swoich kierunków i zawodów, do wykonywania których są przygotowywani w szkołach. A nad ich wizerunkiem pracował sztab profesjonalistów z salonu fryzjerskiego Strefa Włosów.

Bilbordy to nie jedyny element kampanii promocyjnej.

– Oprócz tego wydany będzie folder z ofertą szkół, która jest bardzo bogata. W ten sposób chcemy zachęcić ósmoklasistów do tego, aby pozostali w Mysłowicach – dodaje Anna Górny.

Dodatkowo od 26 do 27 kwietnia w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbędą się targi edukacyjne. Będzie to okazja do poznania oferty poszczególnych placówek, a także spotkania samych nauczycieli i uczniów, którzy podzielą się z ósmoklasistami swoim własnym doświadczeniem.

Mysłowickie szkoły ponadpodstawowe nie tylko mają różnorodną ofertę nauczania, ale i plasują się na szczycie rankingów porównujących zdawalność matur w województwie. Dzięki temu bardzo dobrze wypadają na tle placówek znajdujących się w ościennych miastach. Nie bez znaczenia jest także odległość – wybierając szkołę we własnym mieście, oszczędzamy czas i pieniądze.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search