Informacje

Informacje

Zniknie były obiekt handlowy przy Robotniczej!

Duże ilości śmieci, smród i insekty - tak wygląda dziś wnętrze porzuconego pawilonu w dzielnicy Rymera. Obiekt w ostatnich latach był wielokrotnie podpalany. W środku znaleziono ciało bezdomnej osoby. Z dachu spadło dziecko... Kilka dni temu na wyburzenie i oczyszczenie terenu Rada Miasta przeznaczyła 100 tysięcy złotych.

Wcześniej środki finansowe miał zdobyć Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, ale na obietnicach i wielokrotnych zapewnieniach, że „już niebawem” się skończyło.

Jego niefrasobliwość sprawiła, że od wielu lat mieszkańcy zmuszeni są spoglądać na śmietnisko w centum osiedla. Prezydent Mysłowic poprosił Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o nowego, skutecznego w działaniu Inspektora w naszym mieście. WINB nie wyraził zgody... Uważa, że obecny jest dobry.

Na szczęście na wniosek radnego Piotra Stycznia, radni podczas marcowego posiedzenia przegłosowali zmianę w budżecie. Teraz to już Miasto chce zapłacić za wyburzenie i oczyszczenie terenu. Ale... nadal pozostaje czekać na decyzję PINB. Czy sobie poradzi i do końca kwietnia ruina zniknie?

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search