Kultura

66 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych do udziału w 66 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacje miejskie w Mysłowicach. OKR to konkurs z tradycjami, na którym wychowały się pokolenia sztuki scenicznej. Rok 2021 to ROK POETÓW – ROK POEZJI. Patronami są Krzysztof Kamil Baczyński, Cyprian Kamil Norwid oraz Tadeusz Różewicz. Oczywiście repertuar występów można będzie dobierać z całej dostępnej literatury polskiej i światowej.

W roku 2021 konkurs – w etapie miejskim i regionalnym - odbędzie się w formie elektronicznej - poprzez nadesłanie nagrania i karty zgłoszenia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 marca 2021 poprzez www.wetransfer.com na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najlepsi recytatorzy i śpiewający poezję z naszego miasta otrzymają awans do etapu regionalnego, który organizuje Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach.

KONKURS PROWADZONY BĘDZIE W FORMIE CZTERECH ODRĘBNYCH TURNIEJÓW

TURNIEJ RECYTATORSKI
Uczestnicy turnieju występują w dwóch kategoriach:
- młodzieży szkół ponadpodstawowych;
- dorosłych.
Repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

WYWIEDZIONE ZE SŁOWA
Jest to turniej dla poszukujących nowych form wypowiedzi. Dla przykładu – występ, który nie jest recytacją, a nie stał się jeszcze teatrem; łączenie – w obrębie jednego utworu – mówienia ze śpiewem, śpiewu z ruchem.
Repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
Obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 min).

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
Uczestnicy – tylko soliści – występują bez podziału na kategorie.
Repertuar obejmuje: 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany.
Więcej szczegółów w regulaminie dostępnym na stronie Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Tam także do pobrania karty zgłoszenia. Zapraszamy i życzymy sukcesów.
Pytania dotyczące konkursu należy kierować do koordynatora OKR Jarosława Filipskiego tel. 730 731 307 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search