Kultura

Będzie się działo na Rynku!

Na Rynku nic się nie dzieje? To często powtarzane zdanie staje się coraz mniej aktualne, a zapowiadający się wyjątkowo ciekawie sezon letni ostatecznie potwierdzi fakt, że mysłowicki Rynek nie jest już miejscem martwym. Koncerty, spektakle teatralne, czy projekcje filmowe to tylko część atrakcji zaplanowanych na najbliższe miesiące. Już są budowane stragany!

Choć tegoroczny sezon wiosenno-letni rozpoczął się bardzo nietypowo i wyglądać będzie zupełnie inaczej niż poprzednie, Mysłowicki Ośrodek Kultury nie składa broni w walce o ożywienie Rynku. Najbliższe miesiące na Rynku zapowiadają się wyjątkowo intensywnie. To wszystko za sprawą realizowanych przez MOK projektów Niech Żyje Rynek i Mysłowice Alternatywnie.
Tegoroczna akcja Niech Żyje Rynek nieco zmieni swoją formułę, skupiając się wyłącznie na projekcjach filmowych oraz wydarzeniach dla dzieci. W co drugi piątek lipca i sierpnia na najważniejszym placu naszego miasta będziemy mogli zobaczyć film, natomiast w co drugą niedzielę będą odbywać się wydarzenia familijne, w ramach których prezentowane będą spektakle teatralne dla dzieci.


- W związku z zaistniałą sytuacją, która boleśnie dotknęła nie tylko nasze miasto, co ma ogromny wpływ również na kulturę, byliśmy zmuszeni odwołać wszystkie wydarzenia. Z przykrością pożegnaliśmy się w tym roku z takimi imprezami jak: AlterFest, Dni Mysłowic, Dzień Dziecka, teatralne niedziele i wiele innych. W tych trudnych realiach tym bardziej cieszy fakt, że zostaliśmy wyznaczeni do realizacji jednego z zadań tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego - Mysłowice Alternatywnie, który, mam nadzieję, zrekompensuje mieszkańcom brak zaplanowanych wydarzeń kulturalnych. Projekt wpisuje się w jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń, jakie realizujemy - Niech Żyje Rynek. Dzięki projektowi Mysłowice Alternatywnie przybliżymy mysłowiczanom wyjątkowość i różnorodność muzyki alternatywnej, bo przecież w Mysłowicach od dawna istnieje klimat do tworzenia i grania właśnie tego gatunku muzycznego – powiedział Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Ciekawie zapowiadają się także sobotnie wieczory.

Już od 4 lipca w ramach cyklu Mysłowice Alternatywnie w każdą sobotę będziemy mogli posłuchać na żywo szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Mysłowice Alternatywnie to zwycięski projekt zeszłorocznej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Jednak koncerty to tylko pewna część tego projektu - na mysłowickim rynku stanie również strefa, która będzie sprzyjała spotkaniom i odpoczynkowi. Pojawią się, m.in. leżaki, hamaki, czy meble z palet. Nie zabraknie również miejsc, w których będziemy mogli kupić chłodne napoje, czy kawę.

Jednak to nie koniec atrakcji, jakie zostały zaplanowane na ten sezon. Na Rynku będzie również realizowany projekt Koncertowa Ekologia, będący jednym ze zwycięskich projektów Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Zatem pomimo wielu ograniczeń i niezwykle trudnych okoliczności dla Rynku w Mysłowicach będzie to bardzo dobry rok.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search