Kultura

Kino na Rynku // „Narodziny Gwiazdy” // 13.08.2021, godz. 21:00

Piękna historia i świetna muzyka, nagradzana najwyżej na wielu festiwalach filmowych. Oskar w posiadaniu. Wyjątkowy duet: Braedley Cooper i Lady Gaga! Czyli kawał dobrego amerykańskiego kina na Rynku w Mysłowicach.

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak, gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą (opis dystrybutora).

138 minut pasjonującej historii w piątkowy wieczór. Liczymy na dobrą pogodę i Waszą liczną obecność.

Dodajmy, że to z tego filmu pochodzi słynny przebój „The Shallow”, zaśpiewany przez Coopera i Lady Gaga, nagrodzony Oskarem za najlepszą piosenkę. Ponadto film otrzymał 6 innych nominacji do najsłynniejszej na świecie nagrody filmowej; Złote Globy i nagrodę BAFTA za najlepszą muzykę oraz nagrodę specjalną na MFF w Wenecji.

Projekcja jest finansowana w ramach projektu „Klub Inicjatyw Lokalnych w Mysłowicach”.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search