Kultura

Koncertowa ekologia

W niedzielę 20 września, w godzinach 14 -19, w Mysłowicach po raz drugi zagości „Koncertowa ekologia”. Kolejne ekologiczne spotkanie na mysłowickim Rynku obfitować będzie w działania w duchu zero waste, ale także estetyczne zachwyty.

Za te pierwsze odpowiedzialne będzie kolektyw artystyczny Lufcik na korbkę oraz Stowarzyszenie Wolnej Herbaty oraz artyści i instruktorzy, którzy przygotowali warsztaty ekologiczne. O 14:00 można będzie porozmawiać o ochronie środowiska, a o 15:00 i 17:00 zapraszamy na warsztaty manualne i artystyczne. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

O 16:00 odlatujemy w kosmos! Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI zabiera nas w podróż do gwiazd, gdzie spacerując między Saturnem, a Jowiszem poznamy pięć ciekawych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia plastycznie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej. „Księżycowe opowieści” są jedną z najpiękniejszych i najmądrzejszych propozycji plenerowych dla dzieci, ale też dla dorosłych.

O godzinie 18:00 rozpocznie się natomiast koncert duetu Zawardko/Piasecki, który tym razem zagra z gościem specjalnym. Połączenie melodii ludowych i tematów klasycznych z jazzem, spojonych akcentami etnicznymi. Każdy utwór podczas koncertu posiada swoją genezę, kryje pewną tajemnicę i może dzięki temu, że trudno go zakwalifikować do konkretnej stylistyki muzycznej, wydaje się być świeży i nowatorski. Projekt Zawartko/Piasecki "Leć głosie", otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej) oraz reprezentował Europejską Stolicę Kultury 2016. Muzycy przekraczają barierę swoich instrumentów, ukazując nowe możliwości brzmieniowe i kompozytorskie. Do zespołu dołączy znakomity polski saksofonista, zdobywca Fryderyka – Tomasz Wendt.

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W to mi graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

20.09.2020 r.
godz. 14:00 – 19:00
Mysłowice Rynek

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search