Kultura

Kto umie ugotować najlepszy żur?

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu kulinarnego na najlepszy w mieście żur śląski. Odbędzie się on podczas Święta Plonów, 15 września 2019 r. w Dzielnicy Kosztowy.  

Kto może wziąć udział?

  Wyłącznie firmy prowadzące działalność gastronomiczną (restauracje, firmy cateringowe, domy przyjęć), oferujące w swoim menu żurek.  

Jak się zgłosić?

  Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie swojej kandydatury do 10 września br. Potwierdzenie jej przyjęcia przez organizatorów nastąpi do 11.09.br. Zgłoszenia udziału w konkursie można przesyłać:
  • elektronicznie mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • listownie na adres: Mysłowicki Ośrodek Kultury, 41-400 Mysłowice, ul. Grunwaldzka 7 – z dopiskiem na kopercie: „Najlepszy Żur Śląski w Gminie Mysłowice”,
  • osobiście w sekretariacie Mysłowickiego Ośrodka Kultury (Mysłowice, ul. Grunwaldzka 7), pokój nr 207
 

Na czym polega konkurs?

  Zgłoszeni uczestnicy muszą przygotować 30 l żuru i dostarczyć je w określone miejsce podczas święta plonów. Uczestnicy konkursu we własnym zakresie zapewniają sobie stosowne artykuły żywnościowe do gotowania żuru. Żur będzie degustowany przez osoby, które w wyznaczonym punkcie zakupią miseczki i otrzymają kartę do głosowania.   Degustacja odbywać się będzie w godz. 15.00 - 17.00. Następnie komisja konkursowa podliczy głosy i ogłosi zwycięzcę.   Główną nagrodą będzie wywiad przeprowadzony ze zwycięzcą konkursu wyemitowany w telewizji ITVM Mysłowice oraz zamieszczony w gazecie Nasze Mysłowice.   Organizatorami konkursu jest Mysłowicki Ośrodek Kultury w Mysłowicach.   Więcej szczegółów na stronie Mysłowickiego Ośrodka Kultury: http://www.m-ok.pl/konkurs-najlepszy-zur-slaski-w-gminie-myslowice/, w tym karta zgłoszeniowa i regulamin.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search