Kultura

Mała Filharmonia w Podróży!

Mała Filharmonia w Podróży to cykl 8 mini-koncertów dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Inauguracja 6 lutego koncertem: „Brzdęk… bum bum” czyli historia o tym, jak się na perkusji gra! To kreatywne spotkanie pokaże, jak się wydobywa dźwięki z instrumentów perkusyjnych. A perkusji towarzyszyć będą: skrzypce, kontrabas, ukulele, klawisze. To impreza dla całych rodzin -  wesoły czas brykania przy muzyce i przy okazji przyswajania wiedzy w prosty i przystępny sposób.

Podróż nr 1 – BRZDĘK..BUM BUM, czyli jak się na perkusji gra
6 lutego 2022r., godz. 10:00
MOK Grunwaldzka 7, sala widowiskowa
Bilety: 15 zł/dziecko 3+, 20 zł/osoba dorosła

Pomysł ten jest rozwinięciem kameralnych muzycznych spotkań o nazwie „Maluchy są dźwięczne”, które są prowadzone w Klubie 100 Pociech w MOK-u na Grunwaldzkiej oraz w naszej filii na Wesołej. Tworzymy go wspólnie z naszą Panią od muzyki – Dorotą Banaś, skrzypaczką, animatorką, „gordonowską” przewodniczką i laureatką nagrody „Słoneczników” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci” za najciekawsze inicjatywy rozwojowe dla dzieci.

Klubowicze rosną, a wraz z ich rozwojem rosną oczekiwania i ciekawość. Stąd projekt edukacyjny, który będzie wspierał kompetencje muzyczne i chęć uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Spotkania łączą kilka form: koncert, audycję muzyczną, interakcję i zabawę. Dzieci zobaczą i usłyszą wielość instrumentów, będą mogły posłuchać ciekawostek z historii muzyki i poznać mechanizmy działania instrumentów. Dodatkowo Pani Dorota, jako prowadząca spotkanie, włączy uczestników w detektywistyczne poszukiwania wesołych, śpiewnych melodii. Opowieści słowne i dźwiękowe będą okraszone piosenkami, które rozbawią z pewnością nie tylko najmłodszych.

Każdy koncert będzie miał innego bohatera. Na początek będzie nim perkusja, a w kolejnych miesiącach trąbka, harfa, skrzypce, fortepian… jak również najlepsi z najlepszych, bo kilka spotkań poświęconych zostanie najwybitniejszym kompozytorom, takim jak Bach, Bethoven, Mozart, Bizet, Chopin.

- Na zachętę proponujemy młodym melomanom zbieranie naklejek. Dla pilnych uczestników naszych spotkań przygotujemy muzyczne nagrody – zapewniają organizatorzy.

Uwaga Drogi Rodzicu!

Jeśli chcesz zabrać ze sobą maluszka, które nie ukończyło jeszcze 3 lat, to oczywiście możesz to zrobić, sadowiąc je na kolanach. Najmniejsi uczestnicy mają wstęp wolny. Przypominamy także, że nadal obowiązuje karta Dużej Rodziny 3+, która gwarantuje zniżkę 25 %.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search