Kultura

Mała Filharmonia w Podróży // The Best of Gitara

Mała Filharmonia w Podróży to cykl 8 mini-koncertów dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Pomysł ten jest rozwinięciem kameralnych muzycznych spotkań o nazwie „Maluchy są dźwięczne”, które są prowadzone w Klubie 100 Pociech w MOK-uu na Grunwaldzkiej oraz w filii na Wesołej.

- Tworzymy go wspólnie z naszą Panią od muzyki – Dorotą Banaś, skrzypaczką, animatorką, „gordonowską” przewodniczką i laureatką nagrody „Słoneczników” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci” za najciekawsze inicjatywy rozwojowe dla dzieci – wyjaśniają pracownicy MOK.

Klubowicze rosną, a wraz z ich rozwojem rosną oczekiwania i ciekawość. Stąd projekt edukacyjny, który będzie wspierał kompetencje muzyczne i chęć uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Spotkania łączą kilka form: koncert, audycję muzyczną, interakcję i zabawę. Dzieci zobaczą i usłyszą wielość instrumentów, będą mogły posłuchać ciekawostek z historii muzyki i poznać mechanizmy działania instrumentów. Dodatkowo Pani Dorota, jako prowadząca spotkanie, włączy uczestników w detektywistyczne poszukiwania wesołych, śpiewnych melodii. Opowieści słowne i dźwiękowe będą okraszone piosenkami, które rozbawią z pewnością nie tylko najmłodszych.

Każdy koncert ma innego bohatera. Dotąd w roli głównej występowali: perkusja oraz światowe sławy kompozycji, jak Bach, Beethoven i Bizet.

A czego możemy spodziewać się w kwietniu, poza wiosną oczywiście? Otóż głównym bohaterem naszego spotkania będzie GITARA.

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów na świecie. Spotykamy ją i w filharmonii i na koncercie rockowym.

- Na naszej scenie pokażemy młodym odbiorcom jej różne oblicza i możliwości; będzie klasycznie, rozrywkowo, po hiszpańsku i na rockowo. Zabrzmi też radosna wiosenna muzyczka na skrzypcach i nowe wesołe piosenki dla najmłodszych – zapewniają pracownicy MOK.

Na gitarze zagra Szymon Gołąbek - pedagog, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej.

Bilety znajdziecie tutaj:

https://www.kupbilecik.pl/.../Ma%C5%82a+Filharmonia+w.../

15 zł/dziecko 3+, 20 zł/osoba dorosła

 

Mała Filharmonia w Podróży
The Best of GITARA
10 kwietnia 2022 r., godz. 1000
MOK Grunwaldzka 7

 

Uwaga Drogi Rodzicu!

Jeśli chcesz zabrać ze sobą maluszka, które nie ukończyło jeszcze 3 lat, to oczywiście możesz to zrobić, sadowiąc je na kolanach. Najmniejsi uczestnicy mają wstęp wolny. Przypominamy także, że nadal obowiązuje karta Dużej Rodziny 3+, która gwarantuje zniżkę 25 %.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search