Kultura

PANTOMIMA / Teatr Epidemia / "Rekrut"

Zapewne dobrze znane są państwu perypetie wesołego wojaka Szwejka autorstwa czeskiego pisarza Jaroslava Haška, czy powojenny obraz polskiej rzeczywistości ukazany w filmie Hieronima Przybyły „Rzeczpospolita Babska”. Te dwa dzieła stały się inspiracją do stworzenia komedii woskowej pt. „Rekrut”.

Jest to opowieść o perypetiach poborowego, który siłą zostaje wcielony do armii... i tu zaczyna się jego niechciana przygoda z musztrą, złym kapralem, obieraniem ziemniaków – słowem zostaje rekrutem.

Przygody naszego bohatera to oś spektaklu, w którą przeplatana zostaje opowieść o damskim oddziale sił zbrojnych. Spotkanie z „Babskim wojskiem” przynosi nieoczekiwany zwrot akcji, a seria komicznych pomyłek, ziemniaczana miłość, czyli nietypowe okazanie uczuć przez naszego Rekruta wybrance swojego serca, prowadzi do zaskakującego zakończenia. A jakiego? Przekonajcie się Państwo sami - zapraszamy do wspólnej zabawy.

Teatr „Epidemia” od ponad 20 lat uczy wychowuje poprzez szeroko pojęta edukacje teatralną. W 1996 z inicjatywy Adama Radosza oraz ówczesnej dyrekcji Bieruńskiego Ośrodka Kultury powstał teatr młodzieżowy „Epidemia”. Przez 7 lat pracy twórczej zespołu pod kierownictwem Adama powstało 6 spektakli, między innymi: „Presja”,„Poszukiwanie Dusz”, Świństwo”. Od roku 2002 obowiązki reżysera przejął Michał Sabat - były aktor i wychowanek Adama. Zmiana reżysera pozwoliła na zmianę wizerunku oraz konwencji pracy teatru. Teatr Epidemia poszerzył swój profil działań nie tylko o szeroko pojęty ruch sceniczny ale również elementy ognia, elementy szczudlarskie. Jednak naszą ukochana formą pozostaje międzynarodowy język gestu, który nie wymaga tłumaczenia. Teatr Epidemia z powodzeniem prezentuje swój dorobek na scenach festiwalowych Polski i zagranicznych. Uczymy, wychowujemy, pozwalamy oderwać się od szarej rzeczywistości. Zakres zajęć obejmuje: zajęcia z technik pantomimy, szczudłołaczenia, elementów teatru ognia, teatru ulicznego.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi aktualnie obostrzeniami. Przed wejściem na salę widowiskową prosimy o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Na terenie placówki obowiązkowo zakładamy maseczki!

22/01/2022
MOK Brzezinka / Laryska 5
godz: 19:00
wstęp: 10 zł

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search