Kultura

PIRACI, czyli dzieci są mądre

Spektakl połączony jest z zabawami i konkursami teatralnymi. Rozbawi dzieci i w wielu momentach rozśmieszy dorosłych. Wprowadzi w stan zadumy, ale i ukoi nerwy. Zaraz po spektaklu ulubiony punkt programu naszych widzów, czyli zabawa teatralna. W niej biorą udział widzowie w sposób całkowicie dobrowolny. Można także pozostać spokojnie w fotelu i być biernym obserwatorem, ale tego nie polecamy, bo zwłaszcza dzieciom może zrobić się żal.

W zabieganym czasie potrzebujesz czasu dla siebie i swojego dziecka. Czy masz pomysł jak dobrze spędzić ten czas? Możesz dać sobie chwilę wytchnienia, ale także powód do ciekawych rozmów o życiu razem ze swoim dzieckiem. Jesteśmy niemal pewni, że po obejrzeniu spektaklu "Piraci, czyli dzieci są mądre" zarówno rodzic, jak i dziecko będzie miało swoje refleksje i ciekawe pytania.

Zespół Groszki działa od 2004 r., a w MOK-u od 2021 r. Skupia dzieci w wieku od 6-12 lat, choć z założenia grupa przeznaczona jest dla 8-10latków. Co roku organizuje nabór we wrześniu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizowany jest konkurs piosenek i wierszyków. Dla wszystkich zainteresowanych są dodatkowo organizowane zimowe i letnie warsztaty otwarte - czyli zabawy z teatrem dziecięcym. Dla każdego, kto nie jest pewny swoich możliwości.

Oto, jak instruktorka – Basia Wójcik – Wiktorowicz opowiada o procesie twórczym i celach grupy:

„Główną ideą działań pracy zespołu jest zabawa teatralna, a w tym rozwój dziecka społeczny i kulturalny. Celem nie jest tworzenie "gwiazd" sceny i ekranu. Jeśli takowe się pojawiają to nie z potrzeby bycia na pierwszym planie, lecz realizowanego tematu. Poruszamy wątki życiowe i dużo improwizujemy. Każdy młody aktor ma prawo mówić własnym głosem. Staramy się jednak z tych propozycji utworzyć spójną całość. Teatr to dla nas narzędzie budowania ciekawych, mądrych, dobrych i twórczych ludzi”.

5/02/2022
godz. 17:00
Grunwaldzka 7
MOK Mysłowice
Czas: 1 h
bilet - 15 zł

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search