Kultura

PIRACI, czyli dzieci są mądre

Znów zagości w MOK Brzezinka ulubiony spektakl: „PIRACI, CZYLI DZIECI SĄ MĄDRE”. Organizatorzy zapraszają całe rodziny! Spektakl o charakterze familijnym ze wskazaniem dla dzieci w wieku 6-12 lat. Po spektaklu zabawa z publicznością i quizy teatralne z mini nagrodami.

Zespół Groszki działa od 2004 r., a w MOK-u od 2021 r. Skupia dzieci w wieku od 6-12 lat, choć z założenia grupa przeznaczona jest dla 8-10latków. Co roku organizuje nabór we wrześniu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizowany jest konkurs piosenek i wierszyków. Dla wszystkich zainteresowanych są dodatkowo organizowane zimowe i letnie warsztaty otwarte - czyli zabawy z teatrem dziecięcym. Dla każdego, kto nie jest pewny swoich możliwości.

Oto, jak instruktorka – Basia Wójcik – Wiktorowicz opowiada o procesie twórczym i celach grupy:

- Główną ideą działań pracy zespołu jest zabawa teatralna, a w tym rozwój dziecka społeczny i kulturalny. Celem nie jest tworzenie „gwiazd" sceny i ekranu. Jeśli takowe się pojawiają to nie z potrzeby bycia na pierwszym planie, lecz realizowanego tematu. Poruszamy wątki życiowe i dużo improwizujemy. Każdy młody aktor ma prawo mówić własnym głosem. Staramy się jednak z tych propozycji utworzyć spójną całość. Teatr to dla nas narzędzie budowania ciekawych, mądrych, dobrych i twórczych ludzi.

Czas trwania: 1 godzina

23/04/2022
godz. 17:00
MOK Brzezinka
Wst
ęp 15 zł

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search